Kapsulės – pakuros

Kapsulė

Kapsulė

Šia informacija norime Jus supažindinti ir padėti apsispręsti kokią krosnelę ar atviro židinio pakurą pasirinkti. Kaip tinkamai ją eksploatuoti bei prižiūrėti. Kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų.

Kapsulės pasirinkimą nulemia židinio paskirtis. Jei židinys Jūsų namuose tarnaus ne tik kaip interjero detalė, bet ir atliks šildymo funkciją, tai rekomenduojama rinktis didesnio galingumo kapsulę. Statant židinį, kuris atliks tik dekoratyvinę funkciją, kapsulę reikėtų rinktis su dideliu stiklu, pakeliamomis durelėmis arba rinktis atvirą židinį.
Židinys, namuose atliekantis šildymo funkciją, gali apšildyti visą namą. Šildymo kokybė priklauso nuo gerai parinktos kapsulės, tai yra nuo kapsulės galingumo. Prie kapsulės yra jungiami ortakiai ir ventiliatoriaus pagalba ortakiais apšildomos patalpos.

Kapsulės turi būti saugios, kokybiškos ir praktiškos. Geresnės kokybės kapsulės turi dvigubas sieneles, kurios garantuoja didesnį židinio saugumą ir didesnį šilumos kiekį. Geros kokybės kapsulėse yra deflektoriai. Kapsulėje įmontuotas deflektorius neleidžia karščiui iš karto patekti į kaminą ir grąžina liepsną atgal į degimo kamerą. Taip susidaro antrinis degimas, kuris palaiko šilumą kapsulėje. Kapsulės tarnavimo laikas priklauso nuo eksploatavimo ir gamintojo.

Židinio kapsulės/pakuros būna:

  • Ketaus
  • Plieninės skardos
  • Plytų
  • Kapsulės su vandens kontūru

Ketaus kapsulės –
vidus sudarytas iš atskirų detalių, kurios sumontuotos tarpusavyje taip, kad turėtų laisvumą. Tai yra didelis privalumas, nes įkaitęs ketus nuo temperatūros plečiasi, o vėsdamas traukiasi. Laisvumas gelbsti kapsulę nuo sutrūkimo. Šios kapsulės, antro degimo pagalba, gerai išlaiko ir išskiria šilumą. Tačiau reikia pastebėti, kad ne visos ketaus kapsulės turi antrinį degimą ir suodžių valymo nuo stiklo funkciją. Tai galima įvardinti kaip trūkumą, kuris sukelia vartotojui papildomų nepatogumų – šildant patalpas bei židinio eksploatavimui. Ketaus paviršius būna padengtas karščiui atspariais dažais. Šios kapsulės dažniausiai naudojamos židiniuose, kurių paskirtis yra patalpų šildymas.

Plieninės kapsulės -
gaminamos iš 2-4 mm storio skardos. Paviršius padengtas ugniai atspariu laku. Degimo kameros vidus išklotas 2-4 cm šamoto plokštėm, kurios atspindi didžiąją karščio dalį ir neleidžia kapsulei perkaisti. Plieninės kapsulės, kaip ir ketaus, gali turėti suodžių valymo nuo stiklo funkciją. Pagrindinis trūkumas, su kuriuo susiduria vartotojai, įsigiję plieninės skardos kapsulę – nuo šlapių malkų suskilinėja šamotinė apsauginė plokštė ir nuo karščio deformuojasi plieno kapsulė. Tokia kapsulė atrodo neestetiškai ir tampa nebetinkama tolimesniam naudojimui. Plieninių kapsulių tarnavimo laikas trumpesnis nei ketaus kapsulių, tačiau jos yra pigesnės ir daugiausia naudojamos dekoratyviniuose židiniuose.

Plytų pakuros –
mūrijamos iš šamotinių ir molinių plytų. Ne visiems patinka ketaus ar plieninės kapsulės, todėl tokie užsakovai renkasi atvirą, iš natūralių medžiagų mūrijamą židinio pakurą. Atvira, spragsinčia liepsna deganti ugnis namams suteikia prabangos akcentą ir suteikia daugiau jaukumo. Tokį degantį židinį be priežiūros palikti draudžiama, nes atviro tipo židinys neturi durelių, kaip ketaus ar plieninės kapsulės. Ilgesniam laikui palikus atvirą židinį be priežiūros, spragsinčios malkos gali sukelti gaisrą. Toks židinys reikalauja daugiau atidumo bei priežiūros. Dažniausiai atviras židinys šildo patalpą kurioje jis stovi.

Kapsulės su vandens kontūru –
šios kapsulės tinka patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui. Šio tipo kapsulės pagalba, galima tolygiai paskirstyti šilumą visame name. Kapsulių su vandens kontūru privalumas tas, kad jos yra ilgaamžės, išskiria daugiau šilumos, efektyvesnis degimo procesas, mažesnis kuro sunaudojimo kiekis. Trūkumai – sudėtingas montavimas, ribotas galingumas, reikalingas ilgesnis kūrenimo laikas.

Kategorija: Židiniai
Įrašas turi 2 komentarus:
  1. Petras sako:

    Tikrai geras straipsniukas, sužinojau daug info. Dėkui.

  2. Statau, keičiu, restauruoju židinius, krosneles, koklinius pečius, bet ne kieto kuro katilus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Naujiena!
Keltuvo nuoma
Kategorijos